تاریخ : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024

سرخط خبرها

بازدید نظارتی فرماندار شهرستان جلفا از جایگاه های عرضه سوخت  فرمانده جدید سپاه ناحیه «هوراند» معرفی شد تنها درمانگاه شبانه روزی جلفا، نیازمند ساماندهی است امید نیاسی بعنوان دستیار فرماندار در امر مردمی سازی دولت در شهرستان مرند منصوب شد. دستور تهیه آش قروت قیله؛ غذای سنتی آذربایجان شرقی محمد بامدادی به‌عنوان سرپرست فرمانداری جلفا منصوب شد پایان مسابقات مینی فوتبال جام روستای قراجه فیض اله برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم محرم علیپور در مرند طرح ارتقای فرهنگ ترافیکی در مرند برگزار شد گرامیداشت یاد و خاطره شهید شفیع زاده در تبریز اجرای پروژه تفکیک زباله شهرداری مرند در سال ۱۴۰۳ نقدی کارشناسی بر ساخت و سازهای مرتفع غیرمجاز در مرند بازار گرم “اوشقون” در شهر مرند شروع مردمی سازی دولت در شهرستان جلفا با شرکت های تعاونی ارتش شعار “ارتش فدای ملت” را عینیت بخشید. ترویج دروغگویی با عنوانی لاکچری توسط برخی مداحان در مرند آب ۳۸ روستای شهرستان مرند امسال پایدار می‌شود قاچاقچی موتورسیکلت در مرند ۲ میلیارد و ۳۹۹ میلیون ریال جریمه شد کشف انواع غذای قاچاق حیوانات خانگی در مرند کمک ۳۵ میلیارد تومانی مردم تبریز در جشن گلریزان

شهردار همدان مطرح کرد

اختصاص ۵۷ درصد بودجه به پروژه‌های عمرانی همدان/ شهرداری قیم نمی‌خواهد

  • کد خبر : 1918
  • 12 آبان 1401 - 18:43
اختصاص ۵۷ درصد بودجه به پروژه‌های عمرانی همدان/ شهرداری قیم نمی‌خواهد
شهردار همدان با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ تحقق ۹۰ درصدی تفریغ بودجه در شهرداری همدان اتفاق افتاد، گفت: ۵۷ درصد از بودجه سال‌جاری برای پروژه‌های عمرانی درنظر گرفته شده است.

سیدمسعود حسینی‌ پنجشنبه ۱۲ آبان‌ماه در جمع خبرنگاران، با اعلام اینکه در سال ۱۴۰۰ تحقق ۹۰ درصدی تفریغ بودجه در شهرداری اتفاق افتاد، اظهار کرد: در ابتدای شروع به کار شهردار فعلی ۶۵۰ میلیارد تومان مطالبات از شهرداری وجود داشت که ۴۵۰ میلیارد تومان از آن پرداخت شد.

وی با بیان اینکه بودجه ۲۲۰۰ میلیارد تومانی سال‌جاری با رفت و برگشت‌های بسیار تصویب شد، افزود: ۵۷ درصد بودجه برای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده است.

حسینی با اشاره به اینکه طی یک‌سال گذشته خدمات‌دهی در مناطق ۳ و ۴ بیشتر شده است، بیان کرد: در این مدت ۴۳ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شده است.

حسینی با بیان اینکه در مدت یاد شده ۸۸ هزار متر پیاده رو سازی با ارزش ۵۰ میلیارد تومان انجام شد، تصریح کرد: علاوه بر این ۱۱۳ هزار تن آسفالت‌ریزی در خیابان‌های همدان انجام شده است.

شهردار همدان با اشاره به اینکه بیش از پنج هکتار فضای سبز طی یک‌سال گذشته در شهر ایجاد شده است، مطرح کرد: از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت می‌توان به بازگشایی ۲۴ معبر و اتمام ۴۶ پروژه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه پروژه پارکینگ آقاجانی‌بیگ به مشکل خورده و فراز و نشیب‌های زیادی داشته است، گفت: این پروژه هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و درصدد هستیم به زودی تعیین تکلیف شود.

حسینی با اشاره به اینکه پروژه‌های پل غدیر و شهید همدانی از اهمیت زیادی برخوردارند، افزود: زمانی که شهرداری به مدیریت جدید سپرده شد پل غدیر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و قرار بود شهریورماه به بهره‌بردای برسد که به علت مشکلات فنی این اتفاق نیفتاد و دو تا سه هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه پروژه پل چراغ قرمز را نیز با ۸۶ درصد تحویل گرفتیم، تصریح کرد: تعطیلی این پروژه مهم نارحت‌کننده است اما روزشمار آن تا پایان بهمن است و امیدواریم زودتر از موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه مکانیزه کردن سیستم آبیاری در سطح شهر در دست کار است، اظهار کرد: حقوق بیش از ۹۰ درصد کارکنان شهرداری در ۱۵ روز اول ماه پرداخت می‌شود و معمولا نخستین حقوق‌ بگیرها قشر ضعیف در شهرداری هستند.

شهردار همدان با بیان اینکه ابلاع رسمی بودجه یکی از مشکلات سرعت کند اجرای پروژه‌ها در سال‌جاری است، گفت: برای فضای سبز در شهر برنامه‌هایی پیش‌بینی شده و مطالباتی در این زمینه داریم، با مسکن و شهرساری نیز مکاتباتی داشتیم و به عنوان نمونه پارک آمادای و بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در این برنامه‌ها دیده شده است.

وی با اعلام اینکه ورودی پروانه ساختمانی در سه ماه اخیر صفر بوده است، مطرح کرد: هدف اصلی در یک‌سال اول شهرداری همدان اتمام پروژه‌های نیمه تمام بود و پنج پروژه بزرگ نیز در ایام دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد.

حسینی در ادامه درباره پارک ۴۸ هکتاری بیان کرد: شهرداری مدافع پارک ۴۸ هکتاری است و اعتقاد داریم باید حفظ شود اما خروج از محدوده یکی از مواردی است که مطرح شده است، از طرفی این پروژه به رقمی بیش از ۳۰۰۰ میلیارد نیاز دارد که از توان شهرداری خارج است و آورده شهرداری ۴۰۰ میلیارد بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۸ هکتار از این پروژه تملک شده است، مطرح کرد: شهرداری براساس قانون مکلف است برای پارک ۴۸ هکتاری پروانه صادر کند و تاکنون هم مدت زمان زیادی از صدور پروانه گذشته است.

حسینی با اشاره به اینکه پیشنهاد داده‌ایم پارک ۴۸ هکتاری حفظ و از محدوده خارج شود، گفت: طبق قانون باید خسارت را جبران کنیم و به همین منظور کارگروهی شکل گرفته است، علاوه بر این تفاهم جدی حفظ پارک ۴۸ هکتاری بین مسئولان استان شکل گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نوع نگاه به شهرداری باید تغییر کند، شهرداری قیم نمی‌خواهد و با وجود ضعف‌هایی که دارد، کارهایی که می‌کند، باید دیده شود، بیان کرد: ما منکر فساد در مجموعه شهرداری نیستیم اما همه را با یک چوب نباید بزنیم و این جزء افتخارات ماست که با پرسنل شهرداری برخورد می‌شود.

شهردار همدان با بیان اینکه نظارت در این مجموعه نسبت به قبل بیشتر شده و می‌توان سامانه شهرداری الکترونیک را یک تحول دانست، گفت: بنا شده است از ۱۵ آبان‌ماه استعلام دفترخانه ای به صورت غیرمستقیم خدمات ارائه دهد.

حسینی با اشاره به اینکه همچنین تلاش می‌کنیم صدور پروانه شهرسازی به صورت الکترونیکی و دو هفته‌ای انجام شود، افزود: ۸۵ درصد مراجعات به شهرداری برای صدور پروانه است.

وی درباره ساختمان‌های بلااستفاده شهرداری نیز بیان کرد: برای این موضوع برنامه‌هایی داریم که به زودی اعلام می‌شود، از طرفی در حال حاضر با مشکلاتی برای جانمایی گرمخانه نیز مواجه‌ هستیم.

حسینی با بیان اینکه شهرداری موظف است ۲۰ میلیارد تومان به شرکت تعاونی مسکن استانداری پرداخت کند و براساس رای قوه قضائیه محکوم به پرداخت آن است، گفت: چند سال قبل از  ملکی که به شهرداری رسیده و آن را را به تعاونی مسکن فروخته است و سپس مالک به دیوان عدالت شکایت کرده آن را فاقد مبنای قانونی دانسته است و حال شهرداری باید ۲۰ میلیارد را پرداخت کند.

شهردار همدان در ادامه درباره اختلاف بین شهردار و اعضای شورای شهر بیان کرد: برای اعضا شورا احترام قائلم و نظرات کارشناسی آنها را می‌پذیرم همچنین درصدد رفع نقاط ضعفی که خاطرنشان می‌کنند نیز هستم.

وی بیان کرد: مبنای قضاوت شهردار شعارهایی است که داده است، من وارد درگیری‌ها و مناقشات نشدم، در انتخاب خود به عنوان شهردار نیز نقش نداشتم و مسئولیت قانونی و شرعی انتخاب، بر عهده کسانی است که انتخاب کرده‌اند، همچنین معتقدم به همدلی بیشتری نیاز داریم.

حسینی با اشاره به اینکه استیضاح حق شورای شهر است و بیش از ۷۰ درصد کلان‌شهرها درگیر این موضوع هستند، گفت: با ثبات مدیریت در شهرداری‌ها مواجه نیستیم و شهرداران نمی‌توانند نگاه بلندمدت داشته باشند، اگرچه میانگین تصدی این پست ۱۹ ماه است اما ما برنامه چهار ساله داریم و کارها را انجام می‌دهیم.

شهردار همدان با بیان اینکه تذکر اعضای شورای شهر را در راستای اقدام می‌دانم، خاطرنشان کرد: سامانه شفافیت در شهرداری انجام شده است و ماجرای پرداخت ۳۰۰ میلیارد به استانداری و ۳۰۰ میلیون به موسسه مهدیه و بیت‌العباس را رد می‌کنم.

به گزارش ایسنا، امروز ۱۲ آبان‌ماه خبرنگاران به همراه شهردار همدان، معاونان وی و شهرداران مناطق از برخی از پروژه‌های شهر بازدید کردند. جداره‌سازی خیابان بوعلی، سایت موزه میدان مرکزی شهر، پل غدیر، مجتمع خدمات رفاهی الماس غرب و فاز دوم پارک شهید باهنر پروژه‌هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.

انتهای پیام

لینک کوتاه : http://mishoonline.ir/?p=1918

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.