تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024

سرخط خبرها

بازدید نظارتی فرماندار شهرستان جلفا از جایگاه های عرضه سوخت  فرمانده جدید سپاه ناحیه «هوراند» معرفی شد تنها درمانگاه شبانه روزی جلفا، نیازمند ساماندهی است امید نیاسی بعنوان دستیار فرماندار در امر مردمی سازی دولت در شهرستان مرند منصوب شد. دستور تهیه آش قروت قیله؛ غذای سنتی آذربایجان شرقی محمد بامدادی به‌عنوان سرپرست فرمانداری جلفا منصوب شد پایان مسابقات مینی فوتبال جام روستای قراجه فیض اله برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم محرم علیپور در مرند طرح ارتقای فرهنگ ترافیکی در مرند برگزار شد گرامیداشت یاد و خاطره شهید شفیع زاده در تبریز اجرای پروژه تفکیک زباله شهرداری مرند در سال ۱۴۰۳ نقدی کارشناسی بر ساخت و سازهای مرتفع غیرمجاز در مرند بازار گرم “اوشقون” در شهر مرند شروع مردمی سازی دولت در شهرستان جلفا با شرکت های تعاونی ارتش شعار “ارتش فدای ملت” را عینیت بخشید. ترویج دروغگویی با عنوانی لاکچری توسط برخی مداحان در مرند آب ۳۸ روستای شهرستان مرند امسال پایدار می‌شود قاچاقچی موتورسیکلت در مرند ۲ میلیارد و ۳۹۹ میلیون ریال جریمه شد کشف انواع غذای قاچاق حیوانات خانگی در مرند کمک ۳۵ میلیارد تومانی مردم تبریز در جشن گلریزان

پایمالی حقوق مردم موجب شد تا به موضوع کارخانه عالم آرا ورود کنم

  • کد خبر : 777
  • 03 فروردین 1401 - 23:36
پایمالی حقوق مردم موجب شد تا به موضوع کارخانه عالم آرا ورود کنم

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی میشو آنلاین، دکتر معصومه پاشایی بهرام نماینده مرند و جلفا در نشست خبری گفت: از روزی که افتخار خادمی ملت نصیب بنده شده است ، برای حل تک تک مشکلات منطقه تلاش کرده ام. هر افتخاری کسب شده است متعلق به مردم مرند و جلفا هست و اگر کاستی […]

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی میشو آنلاین، دکتر معصومه پاشایی بهرام نماینده مرند و جلفا در نشست خبری گفت: از روزی که افتخار خادمی ملت نصیب بنده شده است ، برای حل تک تک مشکلات منطقه تلاش کرده ام. هر افتخاری کسب شده است متعلق به مردم مرند و جلفا هست و اگر کاستی اتفاق افتاده است بنده مقصرم و این مال مردم منطقه نیست. مردم مرند و جلفا مردم بزرگی است و تلاش برای خدمت به این مردم فرهیخته باید به نحوی باشد که در شان این مردم بزرگ و تاریخ ساز باشد.

وی افزود: شهرستان مرند امروز در توسعه صنعتی دچار بحران اراضی است. قرار بود فاز ۲ خاک چینی مرند در ابعاد بزرگتر و وسیع تری احداث شود که در تصرف اراضی با مشکل مواجه شدیم و مجبور شدیم این پروژه مهم را در ابعادی کوچکتر و در اراضی خود این شرکت آغاز کنیم.

پاشایی گفت: در پروژه پارک بانوان مرند، خیر و سرمایه گذار جذب شده است و محل پارک هم با همکاری شورای اسلامی شهر مرند شناسایی شده و بنده متعهد به اجرای دیوارکشی و برخی کارهای داخل پارک شده ام ولی متاسفانه بخاطر اینکه در حوزه امنیتی با مشکل تامین امنیت این مکان توسط متولیان امنیت مواجه هستیم فعلا پروژه متوقف شده است ولی با همه این مشکلات ، اجرای این پروژه در برنامه کاری ماست و به فضل الهی این پروژه را به سرانجام خواهیم رساند.

نماینده مرندوجلفا ادامه داد: پایمالی حقوق مردم موجب شد تا به موضوع کارخانه عالم آرا ورود کنم. متاسفانه گروهی از گذشته این مجموعه را قبضه کرده اند و بخاطر منافع عده ای، حاضر به تعطیلی این مجموعه شده اند که واقعا در این مساله به شهرستان مرند ظلم شده است. البته باید بگویم که افزایش سرمایه این مجموعه با شرط پرداخت از سود این مجموعه نه آورده سرمایه گذاران مصوب شده است. در حال حاضر پروژه یک‌ شرکت داروسازی توسط شرکت داروپخش جهت تبدیل این مجموعه به یک شرکت دارویی در حال انجام مطالعات است.

این نماینده مجلس افزود: انتقال آب ارس یک پروژه ملی و استانی است و خوشبختانه پیشرفت خوبی نیز داشته است. پیمانکاران قبلی پروژه که کاستی های زیادی در پیشبرد پروژه داشته اند خلع ید گردیده و اخیرا طبق پیمان جدید به قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) واگذار گردیده است. همچنین در دیدار اخیری که با وزیر نیرو برگزار کردیم جزو پروژه های صد در صد اجرا لحاظ گردیده که با تحقق این پروژه حق آبه منطقه ما قابل برداشت خواهد بود و امید است با این پروژه یکی از بحران های اساسی شهرستان که بحران آب میباشد رفع گردد.

پاشایی خاطرنشان کرد: بودجه مناسبی برای اتمام پروژه تصفیه خانه آب مرند لحاظ شده است که این پروژه به اتمام برسد و سپس لوله گذاری لازم برای انتقال آب انجام گیرد. اما در حوزه فرهنگ سازی در بحث مصرف آب هم رسانه ها مسولیت سنگینی دارند که تقاضایی که از رسانه ها دارم این است که به این مساله ورود کنند و شرایط فرهنگی به شکلی فراهم شود که مردم خود پلیس آب باشند تا از مقطع بحرانی آب در شهرستان مرند بدون وقوع فاجعه ای گذر کنیم.

نماینده مرند و جلفا تصریح کرد: در بخش یامچی ۳ نفر داوطلب دنبال سرمایه گذاری در شهرک دامپروری یامچی بودند که بزودی این واگذاری برای شروع کار و تولید انجام خواهد شد. در بحث اصلاح سه راهی یامچی نیز کارهای مطالعاتی و تصویب طرح انجام شده و طرح مصوب به پیمان واگذار شده است و با مساعد شدن شرایط آب و هوایی در اولین فرصت عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

معصومه پاشایی خاطر نشان کرد: در حوزه اشتغالزایی در شهرستان مرند نیز شرکت سن ایچ در حال عملیات احداث ساختمان و زیرساخت در شهرک صنعتی شماره ۲ (کشکسرای) در حال آماده سازی است. شرکت سن ایچ متعهد به فعالیت در صنایع فرآوری و بسته بندی زعفران و صنایع تبدیلی و خشکبار نیز شده است و با آغاز فعالیت این کارخانه محصولات کشاورزان ما خریدار خواهند داشت و دیگر دغدغه بازار فروش میوه با قیمت مناسب برای کشاورزان وجود نخواهد داشت.

نماینده مردم مرد و جلفا افزود: در مورد پل دولت آباد قولی که معاون وزیر مبنی بر هزینه کرد ۸ میلیاردی برای این پروژه بود انجام گردید ولی ادامه پروژه که متعلق به شهرداری مرند بود در دوره قبلی شورا انجام نگرفت. تمام کارهای مطالعاتی این پروژه انجام شده و هماهنگی های لازم با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند انجام گردیده تا این پروژه در شروع فصل کاری جدید آغاز و تکمیل گردد.

وی ادامه داد: پروژه استادیوم مرند رفع معارض گردیده و پیمانکار موظف به ادامه انجام پروژه گردیده است. قرار بر برگزاری جلسه ای بعد از ایام عید مبنی بر تامین مالی این پروژه است و قول مساعد وزیر ورزش برای تامین مالی پروژه اخذ شده است و ان شاء الله با شروع عملیات اجرایی و تکمیل آن ، خون تازه ای در رگ های جامعه ورزشی مرند و منطقه جریان خواهد یافت.

پاشایی گفت: پروژه هاب لجستیک شهرستان مرند وجانمایی آن در استان مصوب گردیده است. اما لازم به ذکر است که این پروژه نیازپند سرمایه بزرگی است. در جلسه اخیری که با سرمایه گذاران شهرستانی تشکیل شده بود پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم توسط سرمایه گذاران و سرمایه گذاری لازم برای ایجاد این هاب لجستیک داده شد. که سرمایه گذاران وعده دادند که این کنسرسیوم را تشکیل دهند تا احداث هاب لجستیک را آغاز کنیم. ۲۳۵ هکتار زمین لازم برای واگذاری به این پروژه مصوب شده و آماده واگذاری به سرمایه گذار می باشد.

رئیس فراکسیون مناطق آزاد کشور تشریح داد: بعنوان رییس فراکسیون مناطق آزاد و شخصی که تسلط کافی بر قوانین این حوزه دارم باید گفت که وعده الحاق مرند به منطقه آزاد شعاری بیش نبوده و نیستو در واقع میتوان گفت که چنین چیزی امکانپذیر نیست. مطابق قانون این اجازه برای مناطق آزاد برای ایجاد بنادر و یا زیرساخت های ریلی و حمل و نقلی خود در خارج از مناطق آزاد داده شده است که طبق این قانون زمینی در دشت یکانات برای احداث فرودگاه ارس خریداری شده است که با این پروژه نیز به دلیل نزدیکی فرودگاه های خوی و تبریز تا به امروز مخالفت شده است. بنده این مساله را صادقانه و به دور از شعارهای انتخاباتی عرض کردم تا اعتماد مردم در انتخابات مورد سواستفاده قرار نگیرد.

دبیر فراکسیون سیاسی مجلس افزود: در بحث شفافیت آرا با نقص قانون مواجه بودیم و علت رفت و آمدهای این طرح به مجلس و مخالفت ها، نقص قانون در مجلس بود. شفافیت آرای نمایندگان در تمام امور ممکن است نمایندگان را به دلیل ترس از فضای اجتماعی مجبور به رای دادن به هر مساله و قانون بیخودی کند. امروز و با اصلاح قانون پیش بینی بنده بعنوان دبیر فراکسیون سیاسی مجلس این است که این قانون در جلسات آتی مجلس تصویب شود و تلاش ما این خواهد بود که شفافیت بر تمام دستگاه دیوان سالاری کشور حاکم شود.

عضو شورای اجرایی فناوری اطلاعات افزود: اشتباه اصلی طرح صیانت که از دو مجلس گذشته استارت زده شده بود این بود که بدون اینکه بخواهند با مردم صحبت کنند آن را طراحی کرده و به مرحله قانون گذاری ورود پیدا کرده بودند که با مخالفت مجلس از قانونی شدن آن جلوگیری کردیم. بنده مخالف محدودیت اینترنت هستم و تنها عضوی که رای مخالف داشت بنده بودم. بنده با فیلترینگ و محدودیت فضای مجازی مخالف هستم و بنیانگذاران فیلترینگ و تولیدکنندگان فیلترشکن بزرگترین خیانت را در حق مردم و خانواده های ایرانی کردند.

رئیس بین المجالس آسیایی ادامه داد: برخی از سفرهای خارجی من در قامت رییس بین المجالس آسیایی مجلس صورت میگیرد و برخی سفرها هم منطقه ای می باشد که بیشتر در حوزه محیط زیستی و اقتصادی انجام گرفته است و در اکثر سفرهای با موضوعات اقتصادی، استاندارد، مناطق آزاد و صنایع و معادن به دلیل حیطه کاری ام حضور دارم.

وی گفت: بعضا سوالاتی در مورد حضور بنده در کمیسیون صنایع مطرح میشود که باید بگویم بنده مدرک‌ پزشکی خودم را به مجلس ارائه نداده ام و با مدرک حقوق در حیطه کمیسیون صنایع و معادن برای کمک به منطقه خود در این کمیسیون حضور دارم. این حضور کمک کرده است که معدن مس کوهناب در منطقه فعال شده و معدن طلا در حال اکتشاف هست و در آینده چند هزار اشتغال را میتواند به همراه داشته باشد.

پاشایی خاطر نشان کرد:  حضور بنده در کمیسیون صنایع و معادن و پیگیری هایی که کرده ام موجب بازگشت عایدات شرکت خاک چینی به مرند شده است که مبلغی حدود ۲ میلیارد تومان ماهیانه عایدی مالیاتی شهرستان از شرکت خاک چینی است که صرف عمران و توسعه شهرستان مرند میشود.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: در مساله تفکیک نمایندگی مردم مرند و جلفا و داشتن نماینده های مستقل این دو شهرستان باید گفته شود که اولا قوانین چنین اجازه ای را نمی دهند چون لازمه داشتن دو نماینده برای حوزه انتخابیه مرند و جلفا وجود حداقل ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در منطقه هست و از سویی مشاهدات میدانی من از فضای حاکم بر مناطق دارای دو نماینده بروز اختلافات و پسروی منطقه است.

لینک کوتاه : http://mishoonline.ir/?p=777

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.